Medycyna Manualna

uważana za dyscyplinę z pogranicza nauki i sztuki, jest ekonomiczną alternatywą dla niejednokrotnie bardzo kosztownej terapii farmakologicznej i pozwala wielu pacjentom uniknąć ingerencji neurochirurgicznej.

Rozpoznanie

Wstępne rozpoznanie jest stawiane na podstawie analizy zgłaszanych przez pacjenta objawów oraz po przeprowadzonym badaniu manualnym. Do postawienia ostatecznej diagnozy niezbędna jest wiedza z zakresu współczesnych metod diagnostycznych, a także anatomii, fizjologii, patofizjologii
i biomechaniki oraz aktualnej wiedzy medycznej. Zdjęcie rentgenowskie, wynik badania USG, tomografii komputerowej, rezonansu magnetycznego czy też wyniki badań laboratoryjnych
i densytometrycznych pomagają w postawieniu trafnej diagnozy. Większość pacjentów bardzo dobrze toleruje zabiegi manualne. Wielu z nich już po pierwszej wizycie odczuwa zadowalającą poprawę, a nawet ustąpienie objawów choroby. Kolejne zabiegi służą wówczas utrwaleniu uzyskanych efektów. Profesjonalna edukacja ruchowa oraz instruktaż ćwiczeń pozwalają ograniczyć lub zapobiec nawrotom choroby.

Zapamiętaj

Zabiegi manualne nie zawsze muszą odnieść spektakularny efekt. Szczególnie dotyczy to pacjentów borykających się z problemami zdrowotnymi wiele miesięcy lub lat. Jak podczas każdego leczenia – od pacjenta oczekuje się współpracy, polegającej na przestrzeganiu zaleceń dotyczących zmiany trybu życia.

Zostaw wiadomość

Formularz kontaktowy

Polityka Prywatności

Share This